Felkészülés az őszi idényre: Horváth Botond

(0 szavazat)

Botond egy hónappal ez előtt keresett meg, segítsek neki felkészülni az őszi idényre.

Mivel egy nagyon régi barátom ajánlotta, így úgy döntöttem, segítek neki felkészülni.

Az idő nagyon rövid, nem volt alapozási időszak, már csak arra volt lehetőség, hogy a kidolgozást és a pózolást javítsuk, az aránybeli hiányosságok javítására már nem volt lehetőség.

Botond komoly sport múlttal rendelkezik, 6-14 éves koráig birkózott, serdülő korosztályban magyar bajnokságot is nyert.

Majd a kempo felé fordult, itt ifjúsági kategóriában 2010, és 2011-ben Világ Kupát, majd 2012-ben Világbajnokságot nyert.

Közben folyamatosan erősített, és úgy döntött, szeretné magát kipróbálni a testépítésben is.

Botond sportmúltjának köszönhetően remek állóképességgel bír, és az erőnléte is magasan az átlag feletti.

Mivel hosszú évekig versenyzett más sportágakban, így a diétában is elég fegyelmezett, a fizikuma nagyon gyorsan változik, napról napra jobb formát mutat, látszik rajta, komolyan veszi a felkészülést.

Botond erőssége a combizomzat, ez méreteiben hatalmas, viszont a kidolgozásán még sokat kell javítani.

A felső teste kicsit el van maradva a lábizomzatához, viszont a felső teste kidolgozása már egész jónak mondható.

A cél az, hogy beszáradjon a lába, de úgy, hogy közben nem fogyjon el felül.

Erre van egy működő stratégiánk, ezt fogjuk alkalmazni Botondnál is.

A tinédzser kategória nagyon erős lesz idén, hisz a Vida Fitness-ből is 4 kiváló adottságú versenyző indul, akik mind jó formában vannak, és akkor a többi klub versenyzőjéről még nem is beszéltem.

Tehát az eredménnyel kapcsolatban nem tippelnék, megpróbáljuk kihozni a maximumot, aztán meglátjuk, hogy ez mire lesz elég.

Botond a Herkules Trófeán, a Bodysport Tehetség Kutató Kupán, a Superbodyn, és a WBPF kvalifikáción biztosan indul.

A csúcsformát a Bodysportra, és a Superbodyra időzítjük, de a WBPF-re is jó formát szeretnénk vinni. Botond nagyon lelkes, remélem, jól sikerül majd az első idénye.