NAC Universum, a magyar versenyzők bírói lapjainak közlése

Írta:
Értékelés:
(0 szavazat)
Ígéretemnek megfelelően közlöm az NAC Universum magyar vonatkozású eredményeit.
Mivel már a bírói lapok is rendelkezésemre állnak, így jobban belelátok a bíró kollegák elképzeléseibe, mit is gondoltak a magyar versenyzőkről.
A pontozásról annyit, 9 bíró pontoz, a két legmagasabb, és a két legalacsonyabb pontszám kiesik, így próbálnak egy korrekt, elfogultságtól mentes végeredményt kialakítani.
A lapokat elég komoly munka volt átnézni, ezért késtem az értékeléssel.
Testépítés, +179 cm, két indulónk volt, Bodó Imre, és Somogyi Dániel.
Dániel alkatilag tehetséges, de nem volt elég szálkás, így nem volt esélye a döntőbe jutásra, minden bírónál 11. lett, tehát kiesett.
Bodó Imi csatában volt, 6-11. helyig értékelték, sajnos 3 bíró 11. helyre rakta, ezért lett végül 10. érzésem szerint jobb helyezést érdemelt volna.
Testépítés, -179 cm, itt Bolla Józsi indult, és remek formát hozott.
A bírók a 2-11 helyig értékelték, 3 bíró helyezte 11. helyre, és ebből egy bent is maradt a végelszámolásnál, Józsi ezért lett 5. ha ez a helyezés nem marad bent, és helyette egy 5 hely marad bent, akkor dobogón végez.
Tényleg nem értem, milyen szempont szerint helyezték a 11. helyre, majd próbálom képezni magam, hogy rájöjjek.
Testépítés -172 cm, két magyar induló volt, Jenei István, és Kánya Roland.
Pisti nagyon szálkás volt, remek formát hozott, de rettentő erős mezőnyt fogott ki.
A bírók az 5-11 helyig értékelték, őt is 3 bíró helyezte 11. helyre.
Sajnos, nála is egy bent maradt, így Pisti nem tudott a döntőbe kerülni.
Rolandot 2 bíró első helyre értékelte, de sok volt a 4-5 helye is, így végül 4. helyen zárt.
Véleményem szerint dobogón kellett volna végeznie.
Testépítés, -165 cm, itt Major Zsolt próbálta megszerezni a győzelmet, de végül nagy csatában alul maradt.
Zsolti picit szárazabb volt, esztétikusabb, viszont spanyol ellenfele méreteiben nagyobb volt nála.
Zsoltit 3 bíró látta elsőnek, hat bíró másodiknak, ezúttal a bírók a tömeget részesítették előnyben az esztétikummal szemben.
Junior testépítésben Fister András remek formát hozott, de sajnos ez sem volt elég a győzelemhez.
Izraeli ellenfele minden bírónál első volt, sőt, később az abszolút bajnoki címet is bezsebelte.
András második lett, két bíró kivételével minden bíró annak látta.
Masters testépítés, +40, itt Kormos Zoltán indult, és nagyon simán behúzta az első helyet.
Egy bíró kivételével minden bíró első helyre értékelte, megérdemelten.
Masters testépítés, +50, itt Ambrus Sándor indult, két 10, és hét 11 helyezést kapott, így nem került az első tízbe, nagyon erős volt a mezőnye.
Fitness figure, +40, itt Palecian Judit, Nagyné Rázsó Magdolna, Harkai Franciska, és Kisnémet Andrea indult.
Judit simán nyert, két bíró kivételével minden bíró első helyre pontozta.
Magdi remek formát hozott, a legtöbb bíró 4.-nek látta, de volt két 3. és két 7. helye is, végül 4. lett, hajszállal csúszott le a dobogóról.
Franciska sokat javult az Universumra, két 8, két 9, egy 10, és négy 11 helyezést kapott, így végül a 11-12. helyen zárt.
Andrea egy 9, kettő 10, és hat 11. helyezést kapott, így 14-15. lett.
Atletic +175, itt Horváth Norbert indult, élete legjobb formáját hozta, de ez sem volt elég a döntőbe jutáshoz.
Két 4, egy 7, öt 8, és egy 9. helyezést ért el, így végül 8. lett, ha még jobban beszárad, talán beeshetett volna a döntőbe.
És most következzen a fitness shape kategória, amely pontozása már az Universum előtt is vita tárgya volt.
Két álláspont volt a kategóriával kapcsolatban, az egyik kicsivel az IFBB bodyfitness alá, a másik kicsivel az IFBB bikini kategória fölé szerette volna pozícionálni a kategóriát.
Végül nem született egyértelmű döntés, és ez a felemás helyzet a pontozásnál is visszaköszönt.
A magyar lányokat érzésem szerint alul értékelték ebben a kategóriában, nem azt kapták, amit reálisan érdemeltek.
Fitness shape 30 év felett Kászonyi Zsanett jól felkészült, arányos volt, kissé talán nagyobb volt a többi lánynál, de ezt ellensúlyozta a kidolgozása, és az arányai.
Zsanett két 7, három 8, kettő 9, és két 11 helyezést kapott, így végül 8. lett.
Első nekifutásra ez jónak mondható egy ilyen népes, és erős mezőnyben.
Fitness shape 30 év alatt, itt Kiss Renáta, Keveházy Klementina, Kálmán Csilla, Madarász Kitti, és György Kinga indult.
Reni végzett a legjobb helyen, ő bekerült a döntőbe, és 6. lett.
Reni három 2, egy 3, egy 4, egy 5, egy 7, és három 11 helyezést kapott.
Tény, sajnos folyamatosan lemaradt a pózokkal az összevetéseknél, ezzel együtt túlzásnak érzem a három 11. helyet, ha ez nincs, akkor Reni legalább 2 helyezéssel előrébb végez.
Keveházy Klementina, és Kálmán Csilla két 10, és hét 11 helyezést kapott, valahol a 15-17 helyen végeztek, ami azért fájdalmas, mert mind a ketten lényegesen többre képesek ennél, tény hogy nem voltak csúcsformában, de ennél többet érdemeltek volna.
Madarász Kitti egy 9, két 10, és hat 11 helyezést kapott, így 13-15 hely környékén zárt.
Szerintem őt is alul értékelték, többet érdemelt volna.
György Kinga egy 10, és nyolc 11 helyezést kapott, valahol a 15-18 hely környékén zárt.
Őt sem kényeztették a bírók, ahogy a többi magyar lányt sem.
A kategóriával kapcsolatban javaslatot fogok tenni, hogy válasszák szét a shape kategóriát shape, és bikini kategóriára, ez sokkal egyszerűbbé tenné a bírók dolgát.
Gratulálok minden magyar versenyzőnek, és köszönöm a megértést, hogy ennyit késtem a részletes értékeléssel.