Pro Nutrition Grand Prix, ahogy én láttam

Írta:
Értékelés:
(0 szavazat)
A versenyt remekül megszervezték, minden gördülékenyen ment, nem volt semmi fennakadás.
A mezőny színvonalas volt, minden kategóriában volt legalább 3-4 nagyon színvonalas versenyző, a bíróknak nagyon oda kellet figyelni a sorrend meghatározásánál.
A pontozásban voltak tévedések, de ezek bőven belül maradtak a tévedés kategóriában, a végeredmények is nagyjából reálisnak mondhatók.
Szívesen láttak minket, nem volt olyan érzésünk, hogy azért mert magyarok vagyunk, lepontoznak, vagy nem szeretnek.

A verseny utáni bankett pedig fantasztikus volt, komoly gasztronómiai élményekkel, és remek hangulattal.

A versennyel kapcsolatban csak a saját versenyzőimet véleményezném, mert volt már rá példa, hogy az építő szándékú észrevételemet támadásnak vették, így ezt most inkább kihagynám.
Fitnesz modell alacsony kategóriában Hízó Diána 2. lett, szoros versenyben.
Diának ez az első versenyidénye, nagyon jól mutatott a színpadon, de nem egészen azt várták tőle, amire készültünk.

Ennek ellenére feltalálta magát, jól rögtönzött, és érzésem szerint akár meg is nyerhette volna, de minimális különbséggel 2. lett.
Soós Berni alakra szerintem legjobb volt a mezőnyben, de a megjelenése nem illett ebbe a kategóriába.
Ő egy kimondottan sportos hölgy, rövid hajjal, határozott megjelenéssel.

Nem illett bele ebbe a mezőnybe, ezért lett hatodik, amit túlzásnak tartok, mindent figyelembe véve azért egy dobogós helyezést érdemelt volna.
A 70 kg-ban Magos István, a nagy visszatérő remek formát hozott, nagy csatában volt az első helyért.
Pisti arányosabb volt, és jobbak voltak a lábizmai.

Román riválisa azonban főleg felül méreteiben felül múlta, és ez döntött, így Pisti végül a 2. helyen zárt.
A 80 kg-ban Papp Laci élete legjobb formáját hozta erre a versenyre, és kiemelkedett a mezőnyből.

Győzelméhez nem fért kétség, nagy fölénnyel nyert.
A 90 kg-ban 3 versenyzőm is indult, Major Zsolt, Kohári Richárd, és Fister András.
Major Zsolti kiemelkedett a mezőnyből, és megérdemelten nyert.
Kohári Ricsit 4. helyre tették, szerintem méltánytalanul, mert Zsolti után ő volt a legszárazabb a mezőnyben, és arányaiban is nagyon ott volt.

Sajnos a bírók ezt nem értékelték eléggé, és 2 román versenyzőt elé helyeztek, a nagyobb méret miatt.
Döntésük vitatható, de ez van, tovább kell lépni rajta.
Fister Andris 80 kg alá akart kerülni, ezért a szombati napon nem evett, nem ivott semmit.
Ennek ellenére, a mérlegelésnél még mindig 83.5 kg volt, így kénytelen volt a 90 kg-ban indulni.
Próbált tölteni, de a hirtelen töltéstől sajnos visszavizesedett.
Így Andris végül 7. lett, de nem keseredett el, nem ez a fő versenye.
A 100 kg-ban Földvári Attila 2. lett az abszolút román bajnok mögött.
Föci csatában volt, de végül román ellenfele nagyobb méreteinek köszönhetően nyert.

Rácz Balázs a +100 kg-ban még nem volt csúcsformában, és nagyon erősek voltak az ellenfelek.
Így Balázs végül az 5. helyen zárt, jogosan.
A Bodysport Kupa lesz a következő megmérettetés, itt már mindenki egyel előrébb lép, jobb formát fog hozni.

Gratulálok a versenyzőknek, és a szervezőknek a remek versenyhez.