2017. június 04., vasárnap 18:30

NAC VB, ahogy én láttam, végeredmények

Írta:  vida zoltán
Értékelés:
(0 szavazat)

Az idei NAC VB csak megerősítette bennem azt, amit a Bodysport Kupa után gondoltam.

A világbajnokságon is megfigyelhető volt a shape, és a mens physic kategória versenyzőinek létszám gyarapodása, és a testépítő, atletic, figure kategóriák versenyzőinek csökkenése.

A versenyzők létszáma visszafordíthatatlanul ebbe az irányba tolódik el, ezt lehet szeretni vagy sem, de attól még tény marad.

A verseny helyszíne, a hotel, a versenyzők színvonala rendben volt, erre nem lehetett panasz.

Az NAC talán a legerősebb amatőr szövetség, remek helyszíneken, remek versenyeket szervez, a versenyzők költségei pedig minimálisak.

A magyar versenyzők szokás szerint jól szerepeltek, szinte minden versenyzőnk bejutott a döntőbe.

Az NAC VB egy minőség, nagy kihívás, az itt elért eredményeknek szakmai súlya van, ezt most is így látom, de azok a versenyzők, akik vállalják ezt a kihívást, megérdemelnék a reális helyezéseket.

Ez elengedhetetlen ahhoz, hogy kedvük legyen visszatérni, és a nem első helyezésükön javítani.

Szándékosan vártam ennyit a cikkemmel, azt akartam, mindenki próbálja feldolgozni azt, ahol végzett.

Érzésem szerint a női kategóriák pontozásánál komoly gondok voltak, a magyar versenyzők nem a megfelelő helyezéseket kapták.

Fitness shape kategóriában Füzi Kriszta nem 6. volt a formája alapján, hanem 1-2. Siska Fruzsina pedig nem 7. hanem 3-4.

A nagy gond az, összesem vetették őket az első 5-el, a kihívások alapján kapták a helyezéseket, az elő kör végét sem hasonlították össze a második kihívás elejével.

Nem akarták húzni az időt, volt a válasz, de 2 másfél órás szünet gond nélkül belefért a programba.

 

Fitness shape 30 fölött Kiss Zsuzsanna sem 9. volt, hanem minimum döntős.

Fitness figure kategóriában Nagyné Rázsó Magdolna 1-2. volt a formája alapján, nem 4. annak nem lehetett látni szerintem.

Ezek a minket ért leginkább sérelmezhető helyezések, a többi hibát, ami volt, még lehet bizonyos szempontokból magyarázni, és ha nem is könnyen, de fel lehet dolgozni.

A kihívásnak, és a magas színvonalnak úgy van értelme, ha legalább nagyjából mindenki a megfelelő helyére kerül, ellenkező esetben az egész elveszíti a vonzerejét, és a visszájára fordulhat.

Két aranyat sikerült szereznünk, Berek Gábor, és Kupcsik László révén.

Két ezüst érmet, Bolla József, és Dr. Polgár Anita révén.

Anita egész felkészülését a kezdetektől kezdve én irányítottam, külön öröm számomra, hogy első versenyes újoncként rögtön ezüstérmet szerzett.

Kohári Richárd bronzérmet szerzett, élete első felnőtt testépítő vb-jén, ami szintén örömmel tölt el, hiszen közel 10 éve irányítom a felkészülését.

Gratulálok minden magyar versenyzőnek, mindenki remek formát hozott, a helyezések nem a versenyzőkön múltak, ők mindent megtettek.

Végeredmények:

Overall Winners

Bodybuilding Overall

Dani Kaganovich (ISR)

 

Figure Overall

Ilona Swierk (POL)

 

Athletic Overall

Franciscus Brouwer (NED)

 

Bikini Shape Overall

Feryuza Urazova (LVA)

 

 

Bikini Shape Over 30

1.        Elina Gumenuka    LVA

2.        Sofia Ianvareva      RUS

3.        Reka Lajgut GER

4.        Liudmyla Tabakar ISR

5.        Elena Frenkel          ISR

6.        Andrea Fonseca     ESP

7.        Vita Brice      LVA

8.        Rachael Palmer      NEZ

9.        Zsuzsanna Fehér-Kiss       HUN

10.      Sandrine Gentot    FRA

            out of Top 10:

Federica Atzeni (ITA), Dalila Bevadin (FRA), Rebeca Climent (ESP), Samia Didelle (FRA), Aurelie Duchassin (FRA), Monica Gasque Miguel (ESP), Meryam Hemal (BEL), Songül Koca (TRNC), Katica Majstorovic (ITA), Iryna Poltavtseva (UKR), Ewelina Rozek (GBR), Sandra Schiebel (FRA), Anita Wright (GBR), Margaret Zacharevic (LIT)             

 

 

Bikini Shape

1.        Feryuza Urazova   LVA

2.        Carmen Penalver   ESP

3.        Karin Peshtchinsky-Kaplan         ISR

4.        Katarzyna Dziurska          POL

5.        Mariem Aloui          GER

6.        Krisztina Füzi          HUN

7.        Siska Fruzsine         HUN

8.        Yuliia Vorona          UKR

9.        Manuela Gastar     LUX

10.      Natalia Filkowska POL

            out of Top 10:

Merve Akkaya (TUR), Stephanie Angot (FRA), Rezeda Gabdelova (RUS), Pascale Hoenen (FRA), Marianne Leblanc (LUX), Evita Lozda (LVA)             

 

 

Men's Physique

1.        Aleksandr Gerchikov        ISR

2.        Denny Darko          GER

3.        Kevin Meunier        LUX

4.        Alex Chulia Martinez        ESP

5.        Artur Bakaev          RUS

6.        Samuel Torres Requena ESP

7.        Christian Vidal Perez Rivas         ESP

8.        Jesus Bermudo Galeote   ESP

9.        Christoforos Voulgarelis GRE

10.      Clement Lafron      FRA

            out of Top 10:

Berk Akgöl (TUR), Johan Jacques Colson (BEL), Jakub Glab (POL), Anthony Grillon (FRA), Mathieu Izouaouen (FRA), Gökhan Kosar (TUR), Fabio Mainas (ITA), Regis Maquet (BEL), Alberto Martinez Villaverde (ESP), Yüksel Tunca Nedim (TRNC), Sergio Olano D'Angelo (ESP), Ubay Rodriguez (ITA), Jason Romero Barnet (GBR), Andrea Serpi (ITA), Martin Zajac (GBR)       

 

 

Athletic II

1.        Ronny Janke           GER

2.        Michal Krajewski   POL

3.        Sebastien Velon     FRA

4.        Anthony Saint Auret        FRA

5.        Roman Sychen       RUS

6.        Mark Humphreus GBR

7.        Mustafa Behlul       TRNC

8.        Ioan Cojocari Tout            ROM

9.        Federico Taddei     FRA

10.      Matthias Piksa        GER

            out of Top 10:

Cesar Carrascosa (ESP), Jose Garcia (ESP), Krisztian Lucenco (HUN), Carlos Sanchez (FRA)         

 

 

Athletic I

1.        Franciscus Brouwer          NED

2.        Andrejs Semjakovs           LVA

3.        Guilaume Kaczmarek       FRA

4.        Lev Prager   ISR

5.        Gatis Lacis    LVA

6.        Can Atakan Yagci   TUR

7.        Mykola Sikachyna             UKR

8.        DavidCandal Iglesias         ESP

9.        Peter Czink GER

10.      Gabor Richard Vitez         HUN

            out of Top 10:

Nicolas Geffroy (FRA), Murat Lutfi Ozay (TUR)        

 

 

Ms. Figure Over 40

1.        Monika Hajduk      POL

2.        Aurora Colinas       ESP

3.        Tatiana Tolmakova           RUS

4.        Magdolna Nagyné Rázsó            HUN

5.        Janine Haywood    NZL

6.        Andrea Czink          GER

7.        Purificacion Lopez            ESP

8.        Katalin Nagy Börcsökné HUN

9.        Alicia Morlan          ESP

10.      Donna Randell        NZL

            out of Top 10:

Claire Lister (GBR), Merje Lill (EST DSQ), Edyta Woznicka-Bosak (POL-DSQ)             

 

 

Ms. Figure

1.        Ilona Swierk            POL

2.        Anita Polgar            HUN

3.        Vivien Papke           GER

4.        Izavela Czyz            GBR

5.        Michelle Lancaster            GBR

6.        Aurore Peugeot     BEL

 

 

Body Over 50

1.        László Kupcsik HUN

2.        Richard Lugens       BEL

3.        Oliver Köstler          GER

4.        Faruk Arda Horhor           TUR

5.        Enrico Lückemann            GER

6.        Alain Langlet           FRA

7.        Roberto Manzano Egea   ESP

8.        Nicolas Cantemir   ESP

9.        Joaquin Segura      ESP

10.      Pascal Aubry           FRA

            out of Top 10:

Manuel Calderon Duarte (ESP), Georges Rivano (FRA)     

 

 

Body Over 40

1.        Dimitri UibaMiroslaw Labunowicz      EST

2.        Jozsef Bolla HUN

3.        Kiro Feldmann        GER

4.        Camiel Saris             NED

5.        Oleg Minkovski      ISR

6.        Arnaud Bourgon    FRA

7.        Marcel Huth            GER

8.        Paul Thomson        GBR

9.        Geoffrey de Coster           BEL

10.      Miguel Ramirez      ESP

            out of Top 10:

Alik Akhmetshin (RUS), Janos Bardos (HUN), Hasan Bozkurt (TUR), Raul Erguera Rodriguez (ESP), Didelle Franck (FRA), Michel Munsch (FRA), Luis Pardo Viqueire (ESP), David Peugeot (BEL), Bruno Phileas (FRA), Nigel Randell (NZL), Joel Weirig (LUX)        

 

 

Juniors

1.        Bohdan Koshman UKR

2.        Eli Star Osta             ISR

3.        Or Magdasi ISR

4.        Dovydas Padolskas           LIT

5.        Dimo Martin           ESP

6.        Samuel Bennett     GBR

 

 

Ms. Physique

1.        Monia Gioiosa        ITA

2.        Estefania Saura Moya      ESP

3.        Tina Merriman       NZL

4.        Aleksandra Lamb   GBR

5.        Cristina Trevisan    ITA

6.        Elizaveta Starchenko        RUS

7.        Marina Putziger     GER

8.        Lilia Csala      HUN

9.        Christine Henwood           NZL

 

 

Men Body IV

1.        Gabor Berek           HUN

2.        Miguel Caro            ESP

3.        Daniel Schmidt       GER

4.        Michael Cauchois FRA

5.        Andrea Garau         ITA

6.        Kevin Taylor            GBR

7.        Jaime Colino Santos          ESP

DNF    William Baudroit    FRA

 

 

Men Body III

1.        Furkan Memiş        TUR

2.        Cristian Pancorbo Romero         ESP

3.        Jevgeni Ravlussevits         EST

4.        Artur Stanczak       POL

5.        Carlos Soriano Clariana   ESP

6.        Yannick Schott       LUX

7.        Fabiano Giglio        GBR

8.        Maurizio Romanelli          ITA

9.        Ridvan Koç   TUR

10.      Carlos Alberto Moreno    ESP

            out of Top 10:

Mustafa Avcikara (FRA), Patryk Dabkiewicz (GBR), Gael Golda (FRA), Shain Orville Thompson (GBR), Gregory Pelle Case (BEL)            

 

 

Men Body II

1.        Michal Mikulewicz            POL

2.        Mustafa Yildiz         TUR

3.        Richard Kohari       HUN

4.        Evgenii Lobonov    RUS

5.        Serhat Gocturk      TUR

6.        Gergios Retsinas    GRE

7.        Daniel Kirschke      GER

8.        Gints Skenders       LVA

9.        James Hostin           FRA

10.      Ahmet Kocak          TUR

            out of Top 10:

Cristian Duarte Martinez (ESP), Hasan Yanar (TUR)           

 

 

Men Body I

1.        Dani Kaganovich    ISR

2.        Bilgehan Koc           TUR

3.        Aivars Grigjanis      LVA

4.        Piotr Wolnak          POL

5.        Anton Bippus          GER

6.        Murat Şenyiğit       TRNC

7.        Grzegorz Rudnicki            GBR

8.        José Carlos Remeseiro Martinez           ESP

9.        Maris Klavinus        LVA

10.      Oleh Cherkesov     UKR

            out of Top 10:

Pablo Branas Maestro (ESP), Eddy Morrany (FRA), Guillaume Petit (FRA), José Ignacio Zapatero Ferreras (ESP)  

 

 

Couples

1.        Izabela Czuz & Fabiano Giglio   GBR

2.        Andrea Fonseca & Carlos Soriano       ESP

3.        Cristina Trevisan & Andrea Garau       ITA

4.        Andrea Czink & Peter Czink       GER

5.        Aurore Peugeot & David Peugeot       BEL

6.        Monica Gasque & Roberto Manzano ESP

7.        Donna Randell & Nigel Randell NZL

8.        Meryam Hemal & Geoffrey Decoster             BEL

9.        Samia Didelle & Frank Didelle   FRA

Vida Zoltán

Megjelent: 1109 alkalommal Utoljára frissítve: 2017. június 04., vasárnap 18:38