Kezdőknek nem ajánlott, bár sérülés veszélye relatív csekély, egy olyan ember esetében, aki megfelelő edzés múlttal rendelkezik. Egy kezdő nem ilyen. Neki az alap programok elegendők.
Nagyon fontos a megfelelő bemelegítés. A nélkül könnyen megsérülhetünk.

Megfelelő táplálkozással, pihenéssel kombinálva sikeres módszer lehet, előnye, hogy önállóan végezhető, nem szükséges hozzá edzőpartner, hiszen megfelelő tapasztalat esetében érezni kell, milyen súlynál, és mennyit kell csalni, a gyakorlatok melyik fázisánál.
Nagyjából bármilyen alkatú testépítőnek ajánlott, feltéve, ha ráérez, és reagál rá.
Nagyjából 10 hétig javasolt, ennyi idő alatt kiderül, reagál rá a testünk, vagy más módszert válasszunk.
És 10 hét után nagyjából 4 hétig hagyjuk az izületeteket, izmokat, regenerálódni, ellenkező esetben nagy a vészéje, hogy izületi, vagy izomsérülést szenvedünk.
Tehát a lényeg, egyik módszer sem kizárólag hatásos, testalkatunk, lehetőségeink segítségével kell kiválasztani azt, ami a legmegfelelőbb.
Reméljük, lesznek páran, akik kipróbálják majd valamelyik módszert, és segítségével gyorsabb fejlődést érnek el.
Vida Zoltán







