Interjúk az őszi szezon legeredményesebb versenyzőivel: Major Zsolti

Írta:
Értékelés:
(0 szavazat)
Major Zsolt óriási utat járt be három év alatt, mióta hozzám igazolt.
Három éve a Superbodyn nem sikerült bejutnia az első hatba, az open kategóriában.
Most nemzetközi szinten elismert versenyző, nyert az N.A.C. Universumon, és a profik közt is ötödik helyezést ért el.
Most Őt faggattuk, hogyan értékeli ezt az évet.
B.S.
Hogyan értékeled az őszi teljesítményed?
M.ZS.
Azt hiszem, elégedett lehetek, hiszen a leglényegesebb versenyt, amire készültem, megnyertem.
Valóra vált egy álmom azzal, hogy harmadik nekifutásra végre sikerült az N.A.C. Mr. Univerzumon nyerni, az 167 cm alatti kategóriában.

B.S.
Volt valami új, különleges a felkészülésedben, vagy mindent a szokott módon csináltál?
M.ZS.
A gyenge pontokon próbáltunk javítani.
A lehetőségekhez képest próbáltam minden zavaró tényezőt kizárni, ami a felkészülésemet rossz irányba befolyásolhatta volna.
B.S.
Melyik volt a legkedvesebb versenyed, és miért?
M.ZS.
A NAC. Universum, hiszen erre készültünk már év eleje óta.
B.S.
Milyen versenyeken indultál, melyik eredmény volt számodra a legértékesebb?
M.ZS.
Idén csak a lényeges versenyekre koncentráltam.
Első verseny a Frey Classic volt, amin indultam, Berlinben, április 17.-én.
Ez egy pénzdíjas verseny volt, ahol sikerült bronzérmet szereznem.
Nem voltam csúcsformában, de a dobogóval elégedett vagyok, hisz 1000 eu nyertem, és ez nem jött rosszul.
Majd az őszi szezonnyitó versenyen a Bodysport Kupa volt, ahol ezüstérmes lettem, így kvalifikáltam az Universumra.
Október 30.-án Svájc Open következett, ahol nyertem a kategóriámat, majd abszolút második lettem, és 2000 fr-al gazdagodtam.
Aztán jött a fő verseny, amire készültünk, az NAC. Universum, ahol végre sikerült nyernem.

B.S.
Melyik verseny volt a legnehezebb, legszínvonalasabb, amin idén indultál?
M.ZS.
A NAC Universum, mivel rengeteg versenyző indult, és a profi kategóriába is bejutottam.
A kategória győzelem után indultam a profi közt a pénzdíjas versenyen, ahol Tóth Danival állhattam egy színpadra, a többi kategória győztessel együtt.
Itt sikerült a bajnokok közt sikerült 5.-ik helyezést elérnem.
A színvonal és a hangulat talán itt volt a legjobb.
A nézők sokaságából az is látszott, hogy ott sokkal töbre értékelik ezt a sportot, mint itthon.

B.S.
Mik a jövőre néző terveid?
M.ZS.
Idén még összeülünk Zolival, hogy megbeszéljük a jövő évi terveket.
Cél minél több pénzdíjas versenyen elindulni, hogy az esetleges pénznyereményből segítsem a felkészülésemet, és persze bizonyítani szeretnék nagyobb versenyeken, első sorban az Univerzumon.