Írta:
Értékelés:
(0 szavazat)
Ricsi talán a Vida Fitnesz legtöbbet fejlődött versenyzője.
Tavaly 10. volt az Universumon, idén véleményes 3. helyen zárt, de könnyen lehetett volna 2. is, nem történt volna igazságtalanság.
Ricsi idén már nagyon nehezen hozta a 81 kg-os súlyhatárt, gyakorlatilag már 84 kg-os testsúllyal is tökéletes formában volt, a maradék 3 kilót a súlykorlát miatt kellett elveszítenie.
Jövőre én azt javasoltam, váltson kategóriát, és próbálkozzon inkább a testépítő kategóriában.

Nyilván az első évben nem fog majd olyan jó eredményt elérni, mint az atleticben, de szerintem ez lenne számára a helyes döntés.
Ha vállalná az atletic kategóriát jövőre is, akár nyerhetne, de ezzel feladná a komolyabb fejlődés lehetőségét.

Nyílt testépítésben az első évben reálisan maximum a döntőbe kerülés lehet a cél, ami a mezőnyt látva óriási dolog lenne.
Ricsi 4 évvel ez előtt 67 kg-os testsúllyal kezdett nálam edzeni, ez idő alatt rengeteget fejlődött, és azt remélem, a java még csak most következik.

Nem siettünk el az esetében semmit, kerültük a drasztikus dolgokat, próbáltuk nagyon fokozatosan, és ésszerűen felépíteni a fizikumát.
Ricsi jelenleg 97 kg, úgy hogy nincs rajta súlyfelesleg, 3 héttel az Universum után is remek formában van.

Ez 30 kiló gyarapodás 4 év alatt, és ezt úgy értük el, hogy közben semmilyen sérülése nem volt, sőt még húzódása sem.
Ricsinek elmondtam, ha a kategória váltás mellett dönt, az első évben nem fogja tudni megismételni az idei Universumon elért sikerét.

Ricsi rövid mérlegelés után mégis a kategória váltás mellett döntött, szerintem helyesen.
Úgy vélem, a jövő őszi szezonban ismét egy másik Kohári Ricsit láthatunk majd, lényegesen nagyobb izomtömeggel, és még a mostaninál is jobb arányokkal.
Ricsi felkészülését végig kísérjük a bodysporton.